elektronika
 
Univerzální palubní počítač biprog JTAG AVR AVR - oprava fuse DIY Audio
|| Zvuková karta Asus Xonar DX "modding"

Na internetu lze nalézt různé zdroje ohledně úprav zvukové karty Asus Xonar DX. I já, když jsem ze zvědavosti hledal, jsem narazil ihned na odkaz na stránky Head-Fi, kde nějaký "bastlíř" zlepšovatel uvěřejnil jeho úpravy zvukové karty.

Ze zvědavosti jsem si zkusil jeho vyznačené úpravy projít. Co mě zaujalo byla výměna operačního zesilovače za front DACem CS4398, kde se nachází JRC5532. Tyto OZ jsou osazeny na všech pozicích vstupů i výstupů. Výstup front jsem tedy nahradil operačním zesilovačem LME49720. Tato úprava funguje k plné mé spokojenosti.

Dále jsem se zaměřil na výstupní vazební elektrolytické kondenzátory, ale nebyl bych to já, kdybych si dané údaje neověřil. Na výše zmiňovaných stránkách jsou označeny jako výstupní kondenzátory kanálu Front typy 22 uF, které se nacházejí pod relátky. Toto je s největší pravděpodobností chybné a zlepšovatel z Head-Fi pravděpodobně zbytečně tyto elyty vyměnil. Vazební kondenzátory pro Front OZ se nacházejí kousek vedle a jejich hodnota je 220 uF! Díky tomu je Front výstup připraven na přímé napojení na sluchátka bez ztráty nižších tónů. Na uvedených stránkách jsou tyto chybně označeny jako blokovací filtrační či low pass filtr kondenzátory. Lze případně doporučit přemostění výstupních 220 uF elytů foliovým kondenzátorem 1 uF Wima apod.

Červeně označeny výstupní vazební elektrolytické kondenzátory kanálu Front 220 uF neznámé kvality. Vedle označeny 100 uF kondenzátory, které jsou součástí vstupu dif zesilovače OZ.

Spodní strana s DAC CS4398 a operačním zesilovačem, které se starají o zvukový Front výstup

Měření v Artě pouze jako loobpack výstup Front -> Vstup ZDE

aktualizace 28. 7. 2012
All Right Reserved © 2007, Designed by CMG Technologies,                  Luta kontakt: olutera@gmail.com            CNW:Counter